بازی تیم فوتبال هنرمندان و آرارات اصفهان به مناسبت 14 آوریل

 
 

aramaneh.jpg

در هفته گذشته تیم فوتبال هنرمندان بنا به دعوت باشگاه آرارات اصفهان و شورای خلیفه گری ارامنه جنوب ایران برای یك بازی دوستانه با تیم فوتبال آرارات اصفهان به دیار زاینده رود رفت .
این دیدار دوستانه در راستای  بزرگداشت سالگرد نسل كشی ارامنه در روز 24 آوریل سال 1915 انجام شد . هدف از این دیدار اعتراض ارامنه و یاد آوری آن به جهانیان بود . در چنین روزی یك میلیون و پانصد هزار نفر از ارامنه به دست دولت عثمانی كشته شدند .
دولت تركیه چنین نسل كشی را تكذیب میكند و از پذیرفتن چنین نسل كشی وحشتناكی فرار میكند . این دولت تا به حال حتی زمینهای اشغالی ارامنه را هم پس نداده است و كماكان به اشغال زمینهای ارامنه ادامه میدهد .

ورود هنرمندان به اصفهان :

ساعت 10 صبح هواپیمای مربوط به تیم فوتبال هنرمندان در فرودگاه اصفهان به زمین نشست و با استقبال هیت مدیره باشگاه آرارات اصفهان روبرو شدند . تیم فوتبال هنرمندان ایران با یك دستگاه مینی بوس مجهز راهی كلیسای وانك اصفهان شد . در این سفر نیما نكیسا هم تیم هنرمندان را همراهی میكرد ...

دیدار از كلیسای وانك اصفهان ....

پس از ورود تیم هنرمندان به كلیسای وانك , از طرف شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان مورد استقبال قرار گرفته شدند . تیم فوتبال هنرمندان به دیدار از كلیسای وانك اصفهان پرداختند . تمامی نفرات تیم هنرمندان از دیدن موزه كلیسای وانك به وجد آمدند . نفرات تیم هنرمندان انتظار دیدن چنین موزه ای را نداشتند و با حلقه زدن دور آثار موزه به گشت زنی در موزه پرداختند .

aramaneh4.jpg

بیشترین مشتری این آثار هم از آن الفبای حكاكی شده بر روی یك موی بلند بود . بله درست شنیدید موی بلند . بر روی این موی بلند الفبای ارمنی توسط یك هنرمند ارمنی حكاكی شده است . تیم هنرمندان سپس وارد كلیسای وانك شد و از این كلیسا دیدن كرد .اهدای گل به یادگار كشته شدگان 24 آوریل ....

تمامی نفرات تیم فوتبال هنرمندان با اهدای یك شاخه گل بر مزار یادگار كشته شدگان 24 آوریل 1915 به تمامی كشته شدگان آن نسل كشی ادای احترام كردند ....

سخنرانی اسقف اعظم ....

در ادامه هنرمندان در یك میهمانی خودمانی به دیدار اسقف اعظم كلیسای وانك بابگن چاریان رفتند ... بابگن چاریان در سخنان خود گفت (( من بسیار خوشحالم كه امروز در خدمت شما هستم . تا به حال تمامی مهمانهای من از افراد سیاسی و مذهبی بودند , اما من خوشحالم كه امروز خدمت شما هنرمندان - ورزشكاران عزیز هستم ))

در ادامه اسقف اعظم بابگن چاریان به تشریح كشتار وحشیانه دولت عثمانی پرداخت و تمامی اتفاقات آن دوران را برای هنرمندان به اختصار بیان كرد .
سپس حسین یار یار مدیر عامل باشگاه هنرمندان ایران سخنانی را بیان كرد . او در قسمتی از سخنان خود چنین گفت : (( من این نسل كشی ارامنه را به تمامی ارامنه جهان تسلیت میگویم و با آنها همدردی میكنم . تیم هنرمندان تمامی بازیهای خودش را در راه انجام بازیهای خیر خواهانه انجام میدهد و هدف این تیم در انجام این بازیها رساندن صدای مظلومان و كمك به فقرا و تهیدستان میباشد . ))

لوح یاد بود (( مجید سبزی ))

در پایان سخنان , لوح یاد بودی از طرف باشگاه ارامنه آرارات اصفهان به حسین یار یار اهدا شد .
ویگن موسسیان رئیس هیت مدیره باشگاه ارامنه اصفهان با اهدا لوحی به حسین یار یار درگذشت مجید سبزی را به خانواده و تیم هنرمندان تسلیت گفت . حسین یار یار از دریافت لوح كاملا" شگفت زده شد . این كار بسیار زیبای باشگاه آرارات اصفهان لحظاتی تمای حضار را به یاد آن مرحوم انداخت و نفرات در سخنرانی را كاملا" شوكه كرد ...
این لوح به همراه آرم باشگاه آرارات تهران به خانواده مرحوم مجید سبزی اهدا خواهد شد .

استقبال بی نظیر از این بازی !!

این مسابقه از آن دسته از بازیهایی بود كه با استقبال بی نظیر خانواده های ارامنه اصفهان روبرو شد . استقبالی كه شاید از مسابقات بهاره ارامنه كشور در اصفهان انجام نمی شد .
نزدیك به 20 هزار نفر از خانواده های ارامنه اصفهان و شاهین شهر از این مسابقه استقبال كردند . بازار گرفتن عكس و امضا داغ داغ بود . تمامی ارامنه دور هنرمندان محبوب خودشان دور میزدند و با آنها عكس یادگاری می گرفتند .

aramaneh2.jpgشروع مسابقه با شوت اسقف اعظم !!

شروع مسابقه با ابتكاری زیبا و به یاد ماندنی با شوت اسقف اعظم بابگن چاریان به زمین تیم هنرمندان آغاز شد . با این ضربه دیدار دو تیم رسما" آغاز شد ...

aramaneh1.jpgاین بازی زیبا و مهیج با نتیجه 2 بر 2 به پایان رسید كه گلهای هنرمندان را (( رضا حسینی و امیر شاملو )) به ثمر رساندند و گلهای تیم آرارات را (( لئون استپانیان 2 گل )) به ثمر رساند :
در تیم هنرمندان كه به مربیگری محمد پنجعلی به زمین رفتند چهره هایی چون (( محمد رضا مهرانپور - پویا امینی - علی منصوری سید جواد هاشمی - لرستانی - امیر شاملو - هوتن و هومن جوادی - رضا حسینی و .... بازی كردند .

aramaneh5.jpg


در تیم آرارات اصفهان هم چهره هایی چون (( واهیك تروسیان كاپیتان سابق پلی اكریل - لئون استپانیان بازیكن فعلی ذوب آهن - سامسون پطروسیان بازیكن سابق ذوب آهن و آرارات تهران - ماسیس استپانیان بازیكن سابق آرارات تهران - آلفرد تروسیان از بازیكنان كهنه كار و قدیمی اصفهان - روبیك غریبیان و .... بازی كردند :
قضاوت این دیدار را مهدی اخوان داور با تجربه و صاحب نام اصفهان انجام داد . دو كمك داور جوان هم به او كمك كردند تا این دیدار به نحو احسن انجام بگیرد !

aramaneh3.jpgمهمانهای ویژه :
از مهمانهایی كه دعوت شدند ولی به علت مشغله كاری عذر خواهی كردند می شود از :
عادل فردوسی پور به علت مشغله كاری عذر خواهی كرد : یاسر اشراقی مدیر مسول و سردبیر سایت پارس فوتبال دات كام هم به علت مشغله فراوان عذر خواهی كرد !
آرمناك پطروسیان و ادموند بزیك هم به علت تقارن این بازی با بازی تیم سپاهان با تراكتور عذر خواهی كردند .

نماینده ارامنه جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی (( روبرت بگلریان )) هم از این بازی دیدن كرد .

...و در پایان :

در پایان این بازی به یاد ماندنی تیم هنرمندان به كلیسای وانك رفتند : در كلیسای وانك سخنرانی ترتیب داده شده بود كه اساتید دانشگاه و دانشجویان در آن از این واقعه دلخراش یاد آوری كردند : سخنرانان این مراسم از اساتید(( ارمنی و مسلمان )) و دانشجویان (( ارمنی و مسلمان )) تشكیل شده بود :
در قسمت دیگری از این مراسم اسلایدهای فراوانی از واقعه 24 آوریل به نمایش در آمد : و در پایان نیز به تمامی هنرمندان یك كتاب و سی دی در باره 24 آوریل 1915 هدیه داده شد :
هنرمندان پس از صرف شام اصفهان را به مقصد تهران ترك كردند :

/ 1 نظر / 53 بازدید
رضا

سلام. ببخشيد مشغله زياد کاری اجازه نميده آپ کنم. گزارشت رو کامل خوندم. جالب بود. فکر کنم ليگ دسته دوم از حدود ۲۶ مهر آغاز ميشه