آرارات تهران را دریابید

آرارات تهران را دریابید

arlen.gif

آرلن گالوسیان

زمانی كه فوتبال ایران دو قطبی بود همه به قدرت این دو تیم می نازیدند و قدرت آنها را قدرت تیم ملی می دانستند .كمتر تیمی می توانست یقه این دو تیم را بگیرد . كمتر تیمی توان آن را داشت در مقابل این دو تیم و خیل عظیم طرفداران این دو تیم در ورزشگاه آزادی كمر راست كند و خودی نشان دهد . واقعا" آن زمان فوتبال ما دو قطبی بود عده’ زیادی از تحلیلگران هم این اتفاق را میمون و مبارك می دانستند . خیلی از مواقع از دیگر تیمها كمتر كسی پایش به تیم ملی می رسید . بازیكنان دیگر تیمها اول هدفشان استقلال و پرسپولیس بود و بعد تیم ملی . اما در این آشفته بازار لیگی تیم فوتبال آرارات تهران در مواقعی یقه’ همین دو تیم بزرگ پایتخت را به سختی می گرفت . تیم فوتبال آرارات تهران كه چشم و چراغ ارامنه ایران در رشته فوتبال بود زمانی دست به كارهای بزرگ می زد . از بردن استقلال گرفته تا شکست پرسپولیس با تمام بزرگانش .

نزدیك به یك دهه است كه نه از آرارات تهران حرفی است و نه از آن یقه گیریهای آن زمان تیم ارامنه ایران !!
زمانی از همین تیم آرارات تهران بزرگانی به فوتبال كشورمان معرفی شدند اما چه سود و چه حاصل ؟! آخرین بازیكن از آن نسل طلایی ارامنه ادموند بزیك است . به وافع  بر سر نسل ادموند اختر - ورژ سركیسیان - سامسون پطروسیان - ژورس غازاریان - فرد ملكیان - سرژیك تیموریان و .....چه آمد ؟ 
امروز  تیم آرارات كجاست ؟ به واقع جای آرارات به عنوان یك تیم قدیمی و ریشه دار كه این همه بازیكن به سطح اول فوتبالمان معرفی كرده در لیگ دسته دوم آزادگان است ؟ آیا تیم محبوب ارامنه كه خیلی از طرفداران فوتبال از ادیان مختلف دوست دار تیمش بودند باید در دسته دوم آزادگان دست و پا بزند ؟ 

 سوالی كه پیش می آید چرا مسولان كشور فكری به حال این حال و روز آرارات تهران نمی كنند ؟ تیمی كه  طرفداران مسلمان بسیاری نیز داشته و دارد . از مهندس علی آبادی که بادرایت خود طی مدتی که بر سر کار آمده دل ورزش دوستان را به آینده روشن کرده است انتظار داریم  به ورزش اقلیتهای دینی توجه بیشتری داشته باشد!
تیم فوتبال آرارات تهران در لیگ دسته دوم آزادگان با در اختیار داشتن یك مربی برزیلی و سه بازیكن باز هم از برزیل و همراهی جوانانی مثل آرا مارگوسیان - هاملت شهبازیان - هروس طهماسیان و دو سه بازیكن با تجربه از صعود به لیگ برتر باز ماند . امیدواریم مسولین بیشتر به ورزش اقلیتهای مذهبی اهمیت داده و با اختصاص دادن بودجه به این نوع تیمها در پا گرفتن دوباره تیمهای اقلیتهای دینی و خصوصا" آرارات تهران در این زمانی كه كوچ ارامنه به خارج از كشور اوج گرفته , به این تیم ریشه دار و قدیمی كمك كنند !....این مطلب برگرفته از سایت پرشین فوتبال بود .با یک مثال ساده نیز می توان وضعیت را فهمید آرارات تهران یک وب سایت ندارن بلکه همه اطلاعات تیم آرارات را چندتا وبلاگ منتشر می کنند!!!! 

برگرفته از وبلاگ ارامنه ایران

/ 2 نظر / 10 بازدید
برزویه

سلام امید که خوب و پاینده باشید ای کاش کسی از خود ارامنه همت می کرد چه بسا خود شما ، که علاوه برین وبلاگ مفید شما یک وبلاگ در باره هنرمندان و هنر ارمنی های ایرانی ارایه بده موسیقی نقاشی معماری و... همه ی هنر ها . ارامنه نه تنها هنرمند زیاد دارند بلکه سر منشا ورود بسیاری از هنر های مدرن به ایران هم بوده اند. در مسیح خداوند شاد باشید

رضا جايدري

سلام. سرم خيلی شلوغ شده! بازی‌های ليگ ۲ هم هنوز شروع نشده لذا بعدا آپ ميکنم. راستی چرا اين حق رو نميدن ارارات هم از بازيکنای مسلمون استفاده کنه ؟!